Kolektory słoneczne

Audyt energetyczny domu

Energia słoneczna Energia słoneczna

 

Firma Foton ze Słupska to specjalista w zakresie wprowadzania energooszczędnych rozwiązań. Naszą firmę tworzy grupa inżynierów, dla których energetyka odnawialna to nie tylko zwykłe hasło, ale przede wszystkim pasja. Z przekonania, że odnawialne źródła energii to przyszłość naszej planety, powstała nasza firma. Naszym celem jest doradztwo energetyczne. Chcemy promować technologie umożliwiające oszczędność energii cieplnej i elektrycznej oraz propagować wytwarzanie energii z czystych źródeł odnawialnych.

Jedną z płaszczyzn na której działamy jest wykorzystywanie energii słonecznej pozyskiwanej z promieniowania słonecznego. Energia słoneczna uważana jest za najbogatsze i jedno z najbardziej obiecujących źródeł energii odnawialnej na Ziemi. Jej wykorzystanie przynosi korzyści ekonomiczne i ekologiczne.

Szacuje się, że wykorzystanie energii słonecznej pozwala zaoszczędzić do około 70% kosztów ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowy plus zastosowania instalacji wykorzystującej energię słoneczną w gospodarstwie domowym to niezależność od dostawców energii i zabezpieczenie przed ciągłymi podwyżkami cen. Wiele osób przy instalowaniu energooszczędnych systemów korzysta z możliwości dofinansowania lub unijnych dotacji, co czyni inwestycję jeszcze bardziej opłacalną.

Przy zainstalowaniu odpowiednich systemów, energię słoneczną można również zamienić na prąd elektryczny. W tym celu stosowane są różne typy ogniw paneli fotowoltaicznych.

Kolektory słoneczneKolektory słoneczne

 

Kolektory słoneczne, które oferujemy naszym klientom, zapewniają wysoką moc cieplną, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i specjalnie dopracowanej konstrukcji. To rozwiązanie ekologiczne, oszczędne i efektywne – korzystając z darmowej energii słonecznej minimalizujecie Państwo swoje rachunki za podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Naszym klientom oferujemy kompleksową pomoc przy doborze kolektorów i ich instalacji oraz znalezienie odpowiedniej dotacji.

All right reserved. Foton 2019