Badania termowizyjne

Pomiary termowizyjne cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim, w krótkim odstępie czasu, możemy określić między innymi stan izolacji termicznej budynku, jak również zdiagnozować ewentualne wady w jego instalacji grzewczej, które nie są widoczne dla ludzkiego oka. Pomiary termowizyjne umożliwiają wykrycie potencjalnych problemów, zanim staną się one trudne do usunięcia, a co za tym idzie – kosztowne. Kamery, mające zastosowanie przy wykonywaniu pomiarów termowizyjnych, wykorzystują bezkontaktowy pomiar w widmie podczerwieni, gdzie temperatury obiektów obrazowane są w formie różnokolorowych obszarów. Takie obrazy umożliwiają niezwłoczny przegląd temperatur powierzchni. Zastosowanie pomiaru termowizyjnego umożliwia również wskazanie miejsc o temperaturze odbiegającej od otoczenia. Sezon pomiarów trwa od października, natomiast kończy się w kwietniu.

WARUNKI NIEZBĘDNE DO WYKONANIA BADAŃ TERMOWIZYJNYCH

Do profesjonalnego wykonania badań termowizyjnych konieczne jest posiadanie wiedzy o właściwościach cieplnych obserwowanych materiałów oraz umiejętności operatora kamery termowizyjnej. Pomiary te nie mogą zostać opracowane w pośpiechu, bez większej uwagi.

Badania termowizyjne mogą zostać wykonanie wyłącznie w okresie grzewczym. Wyjątek od tej reguły stanowią pomieszczenia, na przykład chłodni. Ponadto istotna jest również pora dnia. Mianowicie pomiary muszą przebiegać przed wschodem słońca bądź po jego wschodzie. W takim przypadku wyniki badań będą jak najbardziej prawidłowe oraz wiarygodne.

Jeśli:

  • uważasz, że Twój dom potrzebuje interwencji termowizyjnej,
  • zamierzasz nabyć dom/mieszkanie i chcesz uchronić się przed ponoszeniem kosztów, związanych z ukrytymi wadami budynku, a informacja ściśle z nimi powiązana może pozytywnie wpłynąć na ostateczną cenę nieruchomości,

zachęcamy do kontaktu z Naszą firmą. Odpowiemy na wszystkie pytania, udzielimy konkretnych wskazówek oraz dodatkowych informacji w kontekście pomiarów termowizyjnych.

Skontaktuj się z nami, resztą zajmiemy się my.