Odnawialne źródła energii

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii nie wiąże się z ich deficytem, ponieważ odnawiają swoje zasoby w dość krótkim czasie. Takimi źródłami są m.in. woda, wiatr, promieniowanie słoneczne czy energia geotermalna.

Energetyka odnawialna i technologie energooszczędne to główna płaszczyzna zainteresowań naszej firmy. Mimo, że energetyka odnawialna to dziedzina stosunkowo młoda, firma FOTON posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, by kompleksowo świadczyć usługi z zakresu technologii energooszczędnych i odnawialnych źródeł energii. Naszych klientów przeprowadzamy przez cały proces inwestycyjny – od projektu instalacji, poprzez znalezienie odpowiednich programów dofinansowujących energooszczędne rozwiązania, do uruchomienia systemu wykorzystującego odnawialne źródła energii. Naszym klientom oferujemy wykonanie projektów z wykorzystaniem kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

Jak to działa?

Coraz więcej systemów umożliwia wykorzystanie energii wiatrowej i słonecznej w gospodarstwie domowym. Korzystanie z możliwości, jakie daje energetyka odnawialna, wiąże się z oszczędnością i minimalizacją kosztów, działaniem przyjaznym środowisku oraz z wykorzystaniem potencjału, jaki dają nam odnawialne źródła energii.

Najpopularniejszymi systemami, służącymi do wykorzystania potencjału odnawialnych źródeł energii są te, które korzystają z energii słonecznej. Instalacje fotowoltaiczne przekształcają energię bezpośrednio w prąd elektryczny, natomiast stosując systemy solarne, wykorzystujecie Państwo energię słoneczną do wspomagania instalacji grzewczej.

Systemy solarne i panele fotowoltaiczne z powodzeniem stosowane są w gospodarstwach domowych i budynkach użytku publicznego – sprawdzają się bez względu na ich wielkość czy przeznaczenie.

Nasza firma, specjalizująca się w zakresie rozwiązań energooszczędnych. Pomożemy Państwu dobrać odpowiedni zestaw solarny, tak by odpowiadał umiejscowieniu domu czy istniejącym instalacjom grzewczym. Pomożemy również przejść przez proces formalności związanych z dotacjami unijnymi.

Skontaktuj się z nami, resztą zajmiemy się my.